Włosy wypadają garściami ? Są słabe i łamliwe, sprawdź.

Mamy kilka wskazówek które pomogą Ci się z tym uporać.

Zmień swoją dietę; ważne jest, aby włączyć pewne rodzaje składników odżywczych, które pomogą zapobiec wypadaniu włosów. Upewnij się, że spożywasz dużo witaminy A, witaminy E i witaminy C. Pokarmy takie jak awokado, pomarańcze i marchew są świetnymi dodatkami do Twoich posiłków. Powinieneś również spróbować włączyć do swojej diety kwasy tłuszczowe omega-3.

Zmodyfikuj sposób, w jaki obchodzisz się z włosami po prysznicu, aby ograniczyć ich wypadanie. Po umyciu włosów nie pocieraj ich gwałtownie ręcznikiem, ale bądź tak delikatna, jak to tylko możliwe. Najlepiej jest również zrezygnować z suszarki. Jeśli używasz suszarki do włosów, ustaw ją na niskim poziomie.

Masaż skóry głowy może pomóc w walce z wypadaniem włosów. Zwiększa to krążenie krwi w skórze głowy i rozgrzewa skórę, otwierając naczynia krwionośne w skórze głowy. Przesuwaj palcami po skórze głowy, pocierając ją przez 5 do 10 minut. Ponieważ stres może być przyczyną wypadania włosów, pocieranie skóry głowy pomoże zredukować stres.

Bardzo ważne jest, aby w diecie znajdowała się odpowiednia ilość tłuszczów jednonienasyconych i wielonienasyconych, aby zapobiec wypadaniu włosów. W przeciwieństwie do niezdrowych tłuszczów, dostarczają one organizmowi i skórze głowy składników odżywczych, których potrzebują włosy, aby pozostać zdrowe i na swoim miejscu. Pokarmy bogate w te tłuszcze to masło orzechowe, olej roślinny i awokado.

Osoby cierpiące z powodu wypadania włosów powinny rozważyć stosowanie zabiegów miejscowych. Wiele z tych produktów działa poprzez blokowanie hormonów powodujących wypadanie włosów, jednocześnie dostarczając substancji stymulujących wzrost. Upewnij się, że skonsultować się z lekarzem przed użyciem tego lub jakiegokolwiek innego leku, więc wiesz, że jest to bezpieczne dla Ciebie.

Chociaż możesz używać wielu lakierów i pianek do włosów, powinnaś ich unikać, jeśli tracisz włosy. Mogą one być po prostu zbyt ostre dla skóry głowy i mogą ostatecznie uszkodzić mieszki włosowe i spowodować wypadanie włosów. Dopóki nie uda Ci się wzmocnić włosów, unikaj ostrych produktów.

Image by StockSnap from Pixabay

Dodaj komentarz