Tuja, planujesz ją zasadzić na działce, przeczytaj.

Jakie są zalety krzewów Tuja?

Krzewy tui należą do najbardziej niedocenianych roślin na świecie. Są bardzo tolerancyjne na cień i stosunkowo szybko rosną. Jeśli chcesz mieć roślinę nie wymagającą konserwacji, krzewy Tuja są dla Ciebie idealne.

Niektóre z zalet krzewów Tuja to:

· Rosną stosunkowo szybko

· Mogą tolerować cień

· Niskie koszty utrzymania

Jaka jest żywotność krzewu Tuja?

Krzewy tui to wiecznie zielone krzewy iglaste. Dorastają do wysokości 10 stóp. W niektórych przypadkach mogą urosnąć do wysokości 20 stóp.

Średnia długość życia krzewu Tuja wynosi około 15 lat.

Jaki jest zakres rozmiarów krzewu Tuja?

Zakres rozmiarów krzewu Tuja może się różnić w zależności od miejsca sadzenia. Różne klimaty mają różne zakresy.

Najmniejszy rozmiar krzewu Tuja ma jedną stopę wysokości i jest szeroki. Największy rozmiar może mieć do ośmiu stóp wysokości i około dwunastu stóp szerokości. Ogólnie rzecz biorąc, średnia wysokość krzewu Tuja wynosi około pięciu stóp wysokości i dwóch do trzech stóp szerokości.

Jakie są wady krzewu Tuja ?

Krzewy Thuja występują w wielu krajach na całym świecie. Są używane w architekturze krajobrazu ze względu na ich liściasty wygląd i rozmiar. Ale nie rosną na dużych wysokościach i można je uznać za roślinę o niskich wymaganiach konserwacyjnych.

Istnieją jednak pewne wady posiadania krzewów Tuja w swoim ogrodzie lub na swojej posesji. Mogą wydzielać nieprzyjemny zapach, jeśli nie są dobrze utrzymane i muszą być regularnie przycinane.

Image by Mouse23 from Pixabay

Dodaj komentarz