Próchnica zębów jest niebezpieczna, przeczytaj koniecznie

Co to jest próchnica zębów ?

Próchnica to proces niszczenia zębów przez kwas. Proces ten zaczyna się od ubytków lub dziur, które powstają w szkliwie, które stanowi ochronną powłokę nad zębami.

Kwasy w ustach pochodzą z różnych źródeł. Niektóre z tych źródeł to żywność i napoje zawierające cukier, skrobię i inne węglowodany. Bakterie w jamie ustnej wytwarzają kwasy zwane kwasami płytki nazębnej podczas trawienia tych pokarmów. Kwasy płytki nazębnej powodują próchnicę zębów, gdy mają dostęp do cząstek jedzenia, które zbyt długo tkwią na powierzchni zębów.

Jakie są objawy próchnicy zębów?

Próchnica to niszczenie tkanki zęba z powodu kwaśnego środowiska jamy ustnej. Stan ma miejsce, gdy bakterie w płytce nazębnej wytwarzają kwasy, które trawią szkliwo zębów.

Objawy próchnicy nie zawsze są łatwe do wykrycia, ale można je wyczuć językiem lub zobaczyć w lustrze. Zęby mogą mieć wrażliwe obszary, które często są szorstkie, ziarniste lub gładkie w dotyku. Możesz również zobaczyć ciemne plamy na zębach lub odczuwać ból podczas żucia niektórych pokarmów.

Jak zapobiegasz próchnicy zębów ?

W tej sekcji omówiono różne sposoby zapobiegania próchnicy zębów.

Trudno jest zapobiegać próchnicy, ale jest kilka rzeczy, które mogą pomóc. Oto niektóre z najczęstszych sposobów zapobiegania próchnicy zębów:

Myj zęby dwa razy dziennie pastą z fluorem

Używaj nici dentystycznej codziennie

Regularnie odwiedzaj swojego dentystę na badanie jamy ustnej i czyszczenie zębów.

Jak próchnica wpływa na Twoje zdrowie?

Próchnica wpływa na Twoje zdrowie na wiele sposobów. Choroba może prowadzić do bólu, infekcji,

Pierwszym sposobem, w jaki próchnica wpływa na zdrowie, jest powodowanie bólu. Jeśli postęp próchnicy jest zbyt wysoki, spowoduje to obluzowanie lub wypadnięcie zęba. Spowoduje to dyskomfort podczas gryzienia lub żucia jedzenia, co może powodować bóle szczęki lub głowy. Kiedy tak się dzieje, odbiera to zarówno wygląd fizyczny, jak i pewność siebie.

Image by StockSnap from Pixabay

Dodaj komentarz