Mały ogródek przed domem, jak o niego zadbać ?

Przed osiedleniem się na swojej przestrzeni ogrodowej, odwiedź go w wielu porach w ciągu dnia. Musisz zrozumieć, jaki rodzaj światła miejsce dostaje na podstawie godzin, jak to może mieć konsekwencje dla roślin można uprawiać i zdolność do uprawy niczego w ogóle! Jeśli lokalizacja nie otrzymuje bezpośredniego światła słonecznego, ponownie rozważyć swoje opcje.

Nie używaj w ogrodzie pestycydów o szerokim spektrum działania. Ten szczególny rodzaj pestycydów zabija również pożyteczne owady, które zjadają szkodniki. Pożyteczne owady są bardziej wrażliwe na te pestycydy niż te, które są szkodliwe dla roślin, więc jeśli dobre owady zostaną wyeliminowane, populacja złych szkodników może wzrosnąć. Może to doprowadzić do użycia jeszcze większej ilości pestycydów, aby wyeliminować ten nowy problem.

Organiczną alternatywą dla nawozów chemicznych jest kompost. Możesz zrobić swój własny kompost, używając owoców, warzyw i innych odpadów organicznych z domu. Kompost dostarcza glebie potrzebnych składników odżywczych i poprawia jej strukturę.

Podczas podlewania ważne jest, aby upewnić się, że woda dociera aż do dna gleby. Korzenie, które rosną bliżej powierzchni, są bardziej narażone na uszkodzenia, a w konsekwencji rośliny są mniej odporne i bardziej podatne na uszkodzenia. Polewanie wodą tylko wierzchniej warstwy gleby zmusza korzenie do wzrostu w górę i spłyca je.

Poznaj korzyści płynące z kompostowania. Kompostowanie jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie można zrobić dla swojego ogrodu organicznego. Kompostowanie poprawia poziom wilgotności, zwiększa żyzność i stymuluje korzenie roślin. Możesz rozpocząć kompostowanie w domu i zmniejszyć ilość odpadów domowych, a także uzyskać darmową żywność do swojego ogrodu.

Aby izolować glebę i chronić ją przed chwastami, warto rozważyć zastosowanie różnych rodzajów ściółki. Używaj takich materiałów, jak wióry drzewne, liście, siano i ścinki trawnika. Ochrona roślin za pomocą mulczu pomaga im na wiele sposobów, na przykład chroni glebę przed erozją. Możesz nawet zwrócić uwagę na żywe ściółki, czyli rośliny, które pełnią tę samą funkcję, co ściółka.

Musisz być realistą w kwestii tego, co Twój ogród może, a czego nie może produkować. Bez względu na to, jak kuszące może być dane warzywo, jeśli nie jest odpowiednie dla twojego klimatu, nie będzie dobrze rosło. Więcej korzyści z ogrodu uzyskasz, jeśli skupisz się na roślinach odpowiednich dla danego obszaru.

Żaden ogrodnik nie lubi odchwaszczania, ale jest ono konieczne. Użycie tkaniny przeciw chwastom może znacznie ułatwić pracę. Połóż paski tkaniny między rzędami, a w końcu zaoszczędzisz sobie wielu kłopotów. Może nie wygląda to tak ładnie, ale Twoje ciało na pewno to doceni.

Image by Free-Photos from Pixabay

Dodaj komentarz