Jakich owoców nie wolno dawać psu?

Karm szczeniaka pożywną karmą zawierającą wszystkie potrzebne mu witaminy i minerały. To będzie najbezpieczniejsze.

Uważaj, jakimi owocami i warzywami karmisz swojego psa. Czosnek, cebula, szczypiorek i por są dla nich toksyczne. Szpinak, szczaw i rabarbar mogą wywołać u psa chorobę. Pomidory mogą być w porządku dla niektórych psów, ale nie dla innych. Awokado jest dobre dla niektórych psów, ale nie dla innych, podobnie jak winogrona (w tym rodzynki).

Jeśli karmisz swojego psa regularną dietą, powinieneś unikać podawania mu owoców. Chociaż owoce są bezpieczne dla psów, zawierają dużo cukru i powinny być ograniczone, jeśli karmisz swojego pupila dietą z nadwagą. Możesz też spróbować ograniczyć spożycie owoców przez psa, usuwając z nich skórkę i pestki. Jeśli Twój pies ma skłonności do krztuszenia się, staraj się unikać podawania mu owoców w jamie ustnej.

Kiedy karmisz psa normalną dietą, możesz podawać mu niektóre rodzaje owoców. Musisz jednak uważać, żeby nie przekarmić psa owocami. Najlepszym sposobem karmienia swojego pupila jest upewnienie się, że dieta jest zbilansowana i nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Twój pies może jeść niektóre rodzaje owoców, ale najlepiej ograniczyć ich ilość. Niektóre owoce są szkodliwe dla psa, a inne są dla niego dobre.

Awokado jest szkodliwe dla psów. Zawierają persynę, która powoduje biegunkę i wymioty. Skórka awokado jest toksyczna dla psów. Same owoce nie są dla nich szkodliwe, ale zawierają dużo tłuszczu i mogą powodować zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Dlatego najlepiej jest unikać podawania psu awokado. Może to spowodować chorobę i być szkodliwe dla twojego pupila. Jednak awokado jest dla ciebie wspaniałe, ale uważaj na nie.

Pomidory nie są bezpieczne dla psów. Pomidory są toksyczne dla psów, ponieważ ich nasiona i skórka nie są przez nie trawione. Możesz dać psu dojrzałego pomidora, ale jeśli jest on zielony, to nie jest dla niego dobry. Pomidory są też toksyczne w dużych ilościach. Pomarańcze w umiarkowanych ilościach są dobre dla psów, ale musisz usunąć z nich pestkę i skórkę.

Winogrona to jedne z najbardziej powszechnych owoców, które są toksyczne dla psów. Jedno winogrono może spowodować niewydolność nerek. Z tego powodu najlepiej jest trzymać winogrona poza zasięgiem psa. Jeśli pies spożyje winogrona, natychmiast skontaktuj się z lekarzem weterynarii lub centrum kontroli zatruć dla zwierząt. Ważne jest, by trzymać psa z dala od winogron i innych owoców, które są toksyczne dla psów.

Dodaj komentarz