Drezno, atrakcje turystyczne, zwiedzanie, co zobaczyć.

Drezno w Niemczech to piękne miasto, które jest popularną destynacją turystyczną. Chociaż miasto nie jest znane jako jedno z najlepszych miejsc na romantyczne wakacje, to jednak oferuje kilka pięknych miejsc na wspaniały wypad. Niezależnie od tego, czy chcesz zrelaksować się z rodziną, czy odwiedzić muzeum sztuki, w Dreźnie na pewno znajdziesz coś dla siebie. W tym historycznym mieście jest wiele rzeczy do zobaczenia i zrobienia.

Pierwszą rzeczą, którą powinni Państwo zrobić podczas wizyty w Dreźnie, jest zwiedzanie zabytkowych budynków miasta. Stare miasta w Saksonii często wypełnione są zabytkami, więc turyści z pewnością chętnie wybiorą się na spacer po tych budynkach. Warto także odwiedzić Drezdeńskie Muzeum Państwowe, w którym znajduje się kilka fascynujących obrazów. W muzeum znajdują się dzieła sztuki pochodzące z okresu średniowiecza, ale w mieście jest też wiele innych eksponatów.

Jeśli szukasz wyjątkowego miejsca do odwiedzenia podczas pobytu w Dreźnie, spróbuj Tarasów Bruhla. Historyczne centrum miasta wypełnione jest muzeami i innymi atrakcjami. Świetnym sposobem na poruszanie się po mieście jest wypożyczenie roweru i zwiedzanie na piechotę. Drezdeński system transportu publicznego ułatwia turystom podróżowanie i poruszanie się po mieście. Ponadto, autobus podrzuci Cię na Theaterplatz, gdzie możesz wysiąść i zwiedzić okolicę.

Inną drezdeńską atrakcją turystyczną, którą warto zobaczyć jest Procesja Książąt. Słynny mural wykonany jest z 25 000 płytek i jest to największy porcelanowy mural na świecie. Albertinum jest galerią sztuki z XVIII wieku i jest świetnym miejscem na wieczorne wyjście. W Residenzschloss odbywają się również wieczorne przedstawienia. Jeśli wybierają się Państwo do Drezna w okresie wakacyjnym, warto rozważyć wypożyczenie roweru.

Galeria Starych Mistrzów to kolejna ciekawa drezdeńska atrakcja turystyczna. W muzeum tym znajduje się pięć słynnych arcydzieł sztuki autorstwa Carla Marii von Webera. Opera w Dreźnie została zniszczona podczas II wojny światowej, ale odbudowano ją w 1985 roku. Jest to jedyne miejsce w Niemczech, gdzie można zobaczyć Madonnę Sykstyńską. Pałac Królewski jest również domem dla słynnego Zielonego Skarbca. Zielone Sklepienie jest obowiązkowym punktem zwiedzania, jeśli podróżujesz do Drezna.

Muzeum Ruchu Drogowego to kolejna popularna drezdeńska atrakcja turystyczna. Muzeum jest fascynującym doświadczeniem, które z pewnością Cię oczaruje. Zawiera ono wiele interaktywnych eksponatów i wyświetlaczy. Architektura budynku jest przepiękna. Muzeum zostało zbudowane w połowie XIX wieku, a zaprojektowano je jako oranżerię dla dworu królewskiego. Audytorium charakteryzuje się stylem gotyckim i jest pięknym przykładem architektury średniowiecznej. Wycieczka do Kulturpalast to doskonały wybór na romantyczny wypad.

Image by Peter H from Pixabay

Dodaj komentarz