Co lubią koty i co im podawać do jedzenia

To co koty lubią jeść najbardziej różni się w zależności od rasy, ale jednym z pokarmów, które uwielbiają jest tuńczyk. Możesz kupić tuńczyka w puszce lub nawet przygotować dla nich ciastka z tuńczykiem. Pamiętaj tylko, aby unikać pikantnego tuńczyka – zwykły jest lepszy! Jakie jedzenie koty lubią najbardziej? Przeczytaj dalej, aby poznać kilka pomysłów. Oto kilka najlepszych opcji karmy dla kotów. Możesz również dodać do ich diety ryby i kurczaka.

Aby zapewnić kotu zdrową dietę, możesz podawać mu całe ziarna. Zawierają one wszystkie witaminy, minerały i składniki odżywcze, których koty potrzebują. Możesz podawać swojemu kotu płatki owsiane, kukurydzę i brązowy ryż. Jajka są również dobrym źródłem białka i żelaza. Nie podawaj jednak kotu surowych jajek, ponieważ zawierają one niebezpieczne bakterie, w tym salmonellę i E. coli. Ponadto nie tolerują one produktów mlecznych, dlatego należy podawać im tylko te gotowane.

Podobnie jak ludzie, koty potrzebują mięsa, aby zachować zdrowie. Zwykle jedzą surowe myszy i inne małe zwierzęta, a także kości i futro. Łapią również ptaki, ryby, ropuchy i inne małe stworzenia. Jedzą również rośliny, owady i inne części zwierząt. Możesz wybierać pomiędzy świeżym lub mrożonym kurczakiem i drobiem. Jeśli Twój kot jest uczulony na nabiał, wybierz wersję surową. Zapobiegnie to rozwojowi alergii u Twojego kota.

Innym popularnym przysmakiem dla kociąt jest mleko. Jako źródło zdrowych tłuszczów, jest ono również dobre dla ich sierści. Pamiętaj jednak, że koty nie tolerują produktów mlecznych. Dlatego najlepszym wyborem dla Twojego kota będzie zwykły jogurt. Nie zawiera on produktów mlecznych. Ale nadal jest zdrowy. Najlepiej zaopatrzyć kota w najczystszą wersję tego mlecznego pokarmu. Zadbaj więc o zdrowie swojego kotka, karmiąc go porcją łososia każdego dnia.

Podczas gdy niektóre koty wolą pochłaniać jedzenie jak psy, inne wolą wybierać i wybierać. Niektóre koty jedzą w określonym miejscu, aby uniknąć interakcji z innymi kotami. Podobnie, niektórzy właściciele wolą karmę z puszki od karmy suchej. Niezależnie od tego, co kot je, będzie chciał to zjeść. Dlatego najlepiej jest wybierać zdrowe karmy dla kota. Może nie zje jej tak dużo jak człowiek, ale będzie mu smakować!

Niektóre koty są wrażliwe na mleko, dlatego powinny unikać produktów mlecznych. Jeśli Twój kot nie spożywa nabiału, rozważ podawanie mu zwykłego jogurtu. Probiotyki zawarte w jogurcie wspomogą ich układ trawienny, podczas gdy wysoka zawartość tłuszczu w nabiale sprawi, że będą chorować. Jeśli karmisz swojego kota rybą, na pewno mu się spodoba. Będzie to zdrowe, ale powinieneś również zastanowić się, czy Twój kot będzie lubił to samo jedzenie, co Ty.

Image by Susann Mielke from Pixabay

Dodaj komentarz