Boli Cię kolano i co dalej zrobić ?

Co należy zrobić, gdy boli Pana/Panią staw kolanowy?

I. Obłożenie stawu lodem: Lód jest narzędziem, które może pomóc w zmniejszeniu obrzęku i bólu związanego z urazem. Można go przykładać przez 10-15 minut kilka razy dziennie. Lód należy przykładać na skórę otaczającą kontuzjowany obszar, a nie bezpośrednio na niego.

II. Zażywaj lekarstwa: Wskazane jest, abyś wziął leki, takie jak ibuprofen lub acetaminofen, aby złagodzić ból i stan zapalny.

III. Odpoczywaj po urazie: Należy powstrzymać się od forsownych ćwiczeń oraz innych czynności, które mogą spowodować dalsze uszkodzenie już uszkodzonego stawu kolanowego do czasu całkowitego wyleczenia.

IV: Poddaj się fizykoterapii: Fizykoterapia obejmuje ćwiczenia i techniki rozciągania opracowane przez terapeutów.

Jak zapobiegać i unikać bólu stawu kolanowego?

Istnieje wiele sposobów zapobiegania i unikania bólu stawu kolanowego. Jednym z nich jest utrzymywanie prawidłowej wagi ciała oraz regularne uprawianie ćwiczeń fizycznych. Innym sposobem jest rozgrzewanie się przed ćwiczeniami, a następnie schładzanie po ich zakończeniu.

Oto kilka ćwiczeń, które możesz wykonywać:

  • Prosty przysiad z jedną nogą
  • Aby wykonać wypady, połóż ręce na biodrach.
  • Przytrzymaj się krzesła i powoli opuść plecy w dół, ale upewnij się, że kolana nie wychodzą poza palce stóp.

Co się dzieje z Twoim kolanem?

Częstym pytaniem zadawanym przez lekarzy i trenerów jest: co się dzieje z kolanem? W tym rozdziale omówimy różne urazy i choroby, które mogą mieć wpływ na kolano lub powodować ból w tej części ciała.

Przyczyny bólu kolana mogą być różne – od ostrego urazu po stan przewlekły. W celu prawidłowego zdiagnozowania problemu, ważne jest, aby dowiedzieć się, jakiego rodzaju bólu doświadczamy od czasu do czasu.

Niektóre powszechne urazy, które często wpływają na kolano obejmują: ACL łzy, łzy łąkotki, zapalenie ścięgna rzepki, chondromalacja rzepki, zapalenie kaletki maziowej i zapalenie stawów. Do niektórych przewlekłych schorzeń związanych z bólem kolana należą: choroba zwyrodnieniowa stawów, reumatoidalne zapalenie stawów oraz podagra.

Image by Free-Photos from Pixabay

Dodaj komentarz